O nas


HAJDE jest marzeniem które powstało w sercach dwóch przyjaciółek – Uli Basińskiej i Oli Poławskiej. Pewnego zimowego wieczora 2013 na Saskiej Kępie w Warszawie usiadłyśmy przy stole w kuchni, wzięłyśmy wielką kartką i wypisałyśmy wszystko co kochamy. Każda z nas dała z siebie to co miała najlepsze.  Tak powstało HAJDE, z potrzeby serca. Pierwsze wzory odszywałyśmy na domowym Łuczniku "Ewa" w sypialni Uli na Saskiej Kępie. To była pierwsza pracownia HAJDE.

Dziś HAJDE tworzy Ola. HAJDE to styl życia, tacy jesteśmy. Chcieliśmy stworzyć markę, dla ludzi dla których natura ma szczególne znaczenie a podróż  i nieustająca ciekawość świata są sposobem na życie.

HAJDE zamieszkało w bajkowym miejscu na poddaszu Domu Zabawy i Kultury Dzik, przedwojennej willi na Mokotowie. Wszystko wytwarzamy tutaj. Mamy tu pracownie i sklep. Ręcznie wycinamy, szyjemy, dobieramy każdy szczegół. W naszych projektach nic nie jest przypadkowe. Wszystko ma swoją funkcje, bez zbędnych elementów lub niepraktycznych rozwiązań. Stawiamy na prostotę, jakość i perfekcyjne, polskie wykonanie. Jako nieliczni  tworzymy wszystko tylko z naturalnych materiałów, takich jak len, konopie, bawełna, drewno, metal. Często w naszych produktach pojawiają się materiały unikatowe – jak szkockie kilty, czy nepalskie ręcznie robione tkaniny.

 Słowo HAJDE nie jest przypadkowe, to starosłowiański okrzyk „Naprzód!”, który pojawił się w naszych głowach za sprawą starych piosenek harcerskich i muzyki bałkańskiej.

Nasze produkty inspirowane są nieokiełznaną naturą. Jak to w przyrodzie, każda rzecz jest inna i ma swoje „leśne imię”. Znajdziemy tu wilki, niedźwiedzie, ale też sarny, potoki, wiatr i mgły. Nie straszne są nam nawet największe równikowe deszcze, gdyż część produktów jest wodoodporna. W kolekcji znajdzie się coś dla tych, którzy planują dalekie podróże (plecaki, bukłaki i torby) oraz te całkiem krótkie (piterki, portfele, tytonierki). Kultowy już, przybornik skradł serca wielu kreatywnym duszom, na zimowe dni przygotowaliśmy ciepłe, wełniane swetry i czapki a na wiosnę szykujemy lniane sukienki i spodnie!

Chodźcie, zabierzemy Was do lasu, tam można odetchnąć od zgiełku miasta. Powiew wiatru, mech pod stopami i zapach sosny - to nasze inspiracje. Las to synonim przygody, w którą wyruszamy każdego dnia. Dajcie się porwać!

więcej o nas: http://bizneszone.pl/wywiad-hajde/

na blogu HAREL: http://harelblog.pl/tag/hajde/ 
Koszyk

Suma: 0.00 PLN